krokos.net.pl
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
16.10.2019
Ambroży, Florentyna, Gaweł, Aurelia, Dionizy, Gerard
dziś jest : 289 dzień roku wschód słońca o : 7:05 , zachód o : 17:54 koniec roku za : 76 dni
ANDRZEJ - Mój Warsztat
PROJEKTOWANIE STRON WWW
HTML - Jest dominującym, uniwersalnym i niezbędnym językiem wykorzystywanym do tworzenia stron WWW. Pozwala jednoznacznie opisać strukturę strony internetowej dzięki zawartym w dokumencie specjalnym znacznikom, nadając poszczególnym fragmentom strony (formując linki, nagłówki, akapity, listy, tabele, itp.) określony wygląd, oraz osadzić w dokumencie dodatkowe obiekty takie jak np. grafikę, formularze, animacje.
PHP - Jest obiektowym, skryptowym językiem programowania zaprojektowany z myślą do generowania dynamicznych stron internetowych. PHP w odróżnieniu do HTML stosuje się do przetwarzania skryptów po stronie serwera WWW. Jego oryginalna modułowa budowa daje ogromną możliwość programowania samodzielnych aplikacji np. z interfejsem graficznym. PHP umożliwia dodatkowo współpracę z bardzo wieloma rodzajami źródeł danych (bazami danych, plikami tekstowymi, dokumenty XML oraz serwisy i portale WWW). Obecnie strony internetowe są budowane najczęściej w oparciu o ten właśnie język.
JavaScript - Jest obiektowym skryptowym językiem programowania, stworzonym przez firmę Netscape, stosowanym przy tworzeniu stron WWW. W języku tym można tworzyć pełne aplikacje do wykorzystania na stronach internetowych. Skrypty służą najczęściej do nadania interaktywności poprzez reagowanie na określone (zaprogramowane) zdarzenia, dodatkowo sprawdzania poprawności formularzy lub budowania elementów nawigacyjnych stron. Ogromną wadą jest jednak możliwość wyłączenia obsługi języka po stronie przeglądarki, co spowodować może ogromne problemy, lub wręcz niemożność oglądania strony napisanej w tym języku, dlatego niektóre strony WWW zbudowane są z wykorzystaniem JavaScriptu pracującego po stronie serwera (podobnie jak PHP).
CSS - Kaskadowe arkusze stylów. Jest językiem programowanie stron wykorzystywanym do nadania stronie określonego wyglądu. Określa zarówno wielkość danej strony, położenie jej elementów, kolory, rozmiary i formatowanie fontów, wygląd zarówno pojedyńczych elementów, jak i całych bloków i części strony. Wszystkie dane zawarte są najczęściej w jednym pliku, dzięki temu można bardzo szybko zmienić wygląd całej strony.
SQL - Strukturalny język zapytań używany do tworzenia, modyfikowania i zarządzania bazami danych, oraz do umieszczania i pobierania danych z baz danych. Wykorzystywany jest do tworzenia nowoczesnych i wydajnych systemów bazodanowych stron internetowych.
FLASH - Program multimedialny służący do tworzenia interaktywnych elementów na strony WWW. Wykorzystywany do tworzenia min. banerów reklamowych, elementów reklamowo - nawigacyjnych, gier i programów interaktywnych oraz prezentacji multimedialnych.
GRAFIKA
Adobe Photoshop, Illustrator - Nowoczesne i standardowe programy do obróbki elementów graficznych. Należą do podstawowego wyposażenia każdego grafika, mniej lub bardziej zajmującego się grafiką profesjonalną. Oba programy są produktami firmy Adobe, Photoshop został stworzony z myślą o obróbce grafiki rastrowej, natomiast Illustrator do obróbki wektorowej.
CorelDraw - Jest programem służącym do obróbki graficznej. Dzięki swoistej prostocie obsługi możemy w nim przygotowywać materiały zarówno na potrzeby mniej profesjonalne, jak też i materiały z myślą o profesjonalnych zastosowanich, np. DTP, materiały reklamowe.
DTP , POLIGRAFIA
Adobe InDesign, PageMaker, Acrobat - Profesjonalne i nowoczesne programy do edycji i przygotowania DTP. Dzięki tym programom można przegotować, każdy najbardziej wymagający rodzaj materiałów reklamowych, książek, folderów, reklamówek, akcydensów i banerów.
online : 1 użytkownik, dziś odwiedziło : 119 osób
Zgodnie z nowelizacją ustawy o Prawie Telekomunikacyjnym informujemy, że strona krokos.net.pl w swoim działaniu korzysta z zapisywanych informacji w postaci ciasteczek (ang. cookies).
Pajacyk - Nakarm Głodne Dziecko
powered by scms © 2004 - 2019 design by sid